Integruota technologijų, geografijos ir istorijos pamoka 8 klasėje „Arbatos gėrimo ceremonija“

Arbata – gėrimas, ruošiamas iš džiovintų kininio arbatmedžio lapų ir pumpurų. Arbata kildinama iš pietryčių Azijos, daugelio istorikų nuomone – iš Kinijos, kur ji buvo naudojama jau 1000 metų prieš Kristų. Japonijoje arbata auginama nuo IX amžiaus. Į Europos šalis arbata atkeliavo XVI-XVII amžiuje.

8 klasės mokiniai integruotoje technologijų, geografijos ir istorijos pamokoje prisiminė arbatos gėrimo tradicijas Japonijoje, pasakojo, kaip paruošti arbatą, kad atsiskleistų geriausias arbatos skonis ir aromatas. Mergaitės iš namų atsinešė lietuviškų žolelių (pipirmėčių, medetkų ir liepų žiedų, čiobrelių) ir nurodė, kam jas galima naudoti. Antroje pamokos dalyje visi vaišinosi kvapnia lietuviškų žolelių arbata.