INKILŲ KĖLIMO ŠVENTĖ

Kovo 10-oji – 40 paukščių diena. Manoma, kad šią dieną iš žiemojimo vietų jau būna parskridę 40 paukščių rūšių, kuriems kiekvienais metais reikia naujų namų. Mokyklos bendruomenė (mokiniai, jų tėvai, mokyklos darbuotojai)  paukšteliams pagamino 30 įvairaus dydžio ir formos inkilų.

Į inkilų kėlimo šventę, skirtą Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos 30-mečiui, atvyko Jūžintų seniūnijos seniūnas V. Stakys, Jūžintų kaimo bendruomenės pirmininkė J. Puslienė, seniūno pavaduotojas N. Aukštikalnis, kuris papasakojo apie inkilų skirtumus, jų kėlimo taisykles. Kad inkilų kėlimas vyktų saugiai, į pagalbą atvyko Rokiškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Jūžintų ugniagesių komanda.

Visi inkilai buvo įkelti mokyklos teritorijoje augančiuose medžiuose, tad paukšteliai (o gal ir voverės) tikrai turės iš ko rinktis.