Lietuvių kalbos dienos mokykloje

,,Kalbėkime kalba Valančiaus, Daukanto, Daukšos ir Donelaičio,

Maironio, Baranausko, Vaižganto ir  Putino, Krėvės,

sūduvių, dzūkų, mažlietuvių ir žemaičių, ir aukštaičių.

Kalbėkim, kolei Baltija banguos, kol saulė danguje stovės.”

Bernardas Brazdžionis

Lietuvių kalbos dienos visoje Lietuvoje tradiciškai vyksta vasario 16–kovo 11 dienomis. Visoje šalyje organizuojami įvairiausi renginiai, skirti lietuvių kalbai. Mūsų mokyklos bendruomenė taip pat prisijungė prie šių dienų minėjimo. Kovo 2–6 dienomis  buvo organizuojami įvairūs renginiai, skirti šioms dienoms paminėti.

Surengėme parodą „Vaizdas ir žodis“. Savo piešiniuose mokiniai stengėsi perteikti mįsles, patarles, frazeologizmus, kuriuos parašė dailyraščiu. Vyko netradicinės pamokos-viktorinos „Moki žodį – žinai kelią“, kurių metu mokiniai prisiminė žinias, įgytas per lietuvių kalbos pamokas. Klasėse vyko literatūriniai skaitymai, mokiniai skaitė ištraukas iš pamėgtų lietuvių autorių kūrinių. Smagu, kad visi mokiniai noriai įsijungė į jiems siūlomas veiklas, atliko užduotis, demonstravo lietuvių kalbos žinias.

Lietuvių kalbos dienų renginius mokykloje užbaigė Kaziuko turgelis.

Dėkojame mokyklos mokiniams ir mokytojams už dalyvavimą Lietuvių kalbos dienų renginiuose ir pagalbą juos organizuojant.

Didžiuokimės, kad kalbame gražia, skambia gimtąja lietuvių kalba!

Aušra Baškienė